'Limburgse transportbedrijven moeten aan de bel trekken'
Limburgse transportbedrijven moeten aan de bel trekken bij grote bedrijven. Dat zegt vakbond FNV naar aanleiding van de aangifte tegen het Venlose transportbedrijf Jans Transport.
"De directeur van Jans heeft onder ede verklaard dat de tarieven van zijn opdrachtgevers zo laag zijn dat hij dit wel moet doen", zegt Edwin Atema van Vakbond FNV. "Hij moet samen met de vakbond de handschoen oppakken om naar die klanten toe te gaan en te zeggen: 'Jongens voor deze prijs kan ik niet rijden."
Lees ook: Aangifte tegen Jans Transport vanwege uitbuiting truckers
Jans Transport
Vakbond FNV heeft aangifte gedaan van meineed en valsheid in geschrifte tegen Jans Transport. Het bedrijf heeft een buitenlandse schijnconstructie om de loonkosten laag te houden, zegt FNV. "Je zal maar chauffeur zijn bij Jans. Je ziet maar meer Slowaakse chauffeurs komen", zegt Atema. "Jans heeft ook recent een ander bedrijf opgericht met als reden om de CAO buiten werking te stellen."
Meineed
In gesprekken met de planners van het Venlose bedrijf is er flink gelogen, zegt Vakbond FNV. Edwin Atema: "Zo'n planner zegt: 'Ik heb nooit contact met Slowaakse chauffeurs. Ik zeg ze alleen goededag. Verder spreken wij alleen maar chauffeurs die zeggen: 'Die meneer is gewoon onze baas'. Een andere Slowaakse chauffeur heeft dit onder ede verklaard. Ja, dan kun je als FNV ook niet anders dan aangifte doen van meineed."