Homeopathisch arts Piet van Herten uit Maasbree ontvangt doodsbedreigingen.
Dat zegt Van Herten dinsdag tegen L1. Ook trekt hij het boetekleed aan. De bedreigingen houden verband met zijn uitlatingen zondag, tijdens de anti-coronademonstratie op het Museumplein in Amsterdam.
Onderzoek
Tijdens die protestbijeenkomst zegt Van Herten onder meer dat er helemaal geen coronapatiënten op de intensive care liggen. Naar aanleiding van zijn uitlatingen doet de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (GJ) onderzoek naar de arts uit Maasbree.
Lees ook: Onderzoek naar uitlatingen Limburgse arts bij coronaprotest
Gechargeerd
Van Herten geeft toe dat een aantal van zijn uitspraken gechargeerd is. "Dat wil ik rechtzetten, omdat ik ook mensen pijn heb gedaan die dat niet verdiend hebben." De homeopathisch geneesheer zegt zijn omstreden uitspraken gedaan te hebben op een moment dat hij staat te trillen op zijn benen. "Er ontploften bommetjes naast ons. Wat ik zei daar was niet veel doordacht aan."
Steunbetuigingen
Behalve kritiek ontvangt Van Herten ook steunbetuigingen. "Ik heb het huis vol met bloemen en 500 leuke mededelingen gehad van mensen die zeggen dat ze achter me staan." Inmiddels is online een inzamelingsactie gestart, om geld op te halen voor Van Herten. De actie is erop gericht om eventuele rechtszaken mee te financieren. Het streefbedrag is 10.000 euro en dinsdagmiddag staat de teller op iets meer dan 2300 euro.
Het zou best kunnen dat Van Herten vervolgd wordt, vanwege zijn uitspraken. Bij de IGJ zijn tientallen klachten binnengekomen over Van Herten.
Lees ook: Klachtenregen na uitspraken Limburgse arts bij coronaprotest
Afstand
Alternatieve artsen, verenigd in de beroepsgroep Artsenvereniging Voor Integrale Geneeskunde (AVIG), nemen afstand van uitspraken van homeopathisch arts uit Maasbree.
Lees ook: Alternatieve artsen nemen afstand van uitlatingen Limburger
Persverklaring
Van Herten zegde dinsdag eerder op de dag toe met een uitgebreide persverklaring te komen, maar ziet daar toch van af. Onduidelijk is of en zo ja wanneer hij nader op de kwestie ingaat.