PvdA-minister Lilianne Ploumen hoopt dat Diederik Samsom opnieuw lijsttrekker wordt van haar partij.
"Dat is geen diskwalificatie van de andere vier kandidaten, zoals Lodewijk Asscher, maar ik ben heel tevreden over Samsom", zegt Ploumen in AvondGasten op L1 TV.
Kandidaat
Ploumen zegt ook gepolst te zijn om zich om zich kandidaat te stellen voor het lijsttrekkerschap. "Het zou goed zijn als een vrouw zich zou kandideren, maar ik heb het zelf nooit serieus overwogen omdat ik blij ben met Diederik."
Minister
Ploumen is nu minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. De Maastrichtse hoopt te worden herkozen in de Tweede Kamer. In de peilingen staat de PvdA er slecht voor, toch hoopt Ploumen dat de partij opnieuw mag meeregeren. "Dan kunnen we de meeste invloed uitoefenen, maar ik deins zeker niet terug voor een rol als Limburgs Kamerlid, om de regio te vertegenwoordigen."
Wordt 1Limburg Nieuwssite van het Jaar? Stem hier, haal die award naar Limburg en maak kans op mooie prijzen!