Postduivenvereniging De Snelvliegers uit Horst-Sevenum is bang dat het kerkbestuur in het dorp een slechtvalk gaat inzetten om de duivenoverlast tegen te gaan.
Dat zegt Sjaak Keunen van de Snelvliegers.
Nestkast
Henk Versleijen van de parochie bevestigt dat er nagedacht wordt over het plaatsen van een nestkast voor deze roofvogels. Dit is een van de opties om de duivenoverlast aan te pakken.
Alles onderpoepen
De kerken in Horst-Sevenum zitten al jaren met het duivenprobleem. Wilde duiven kiezen vaak voor hoge gebouwen, zoals kerktorens. Ze maken er nesten, maar het grootste probleem is dat ze alles onderpoepen. Ook de horecaondernemers in de buurt hebben last van de duiven. De kerk in Sevenum heeft al netten opgehangen, maar daardoor is het probleem slechts verplaatst.
Kerk in het midden houden
De slechtvalk jaagt niet alleen op de kerkduiven, maar ook op de postduiven. De postduivenvereniging ziet daarom een groot probleem als het kerkbestuur de nestkast gaat plaatsen. Binnenkort gaat de kerk met de duivenvereniging om de tafel om een oplossing te bedenken.