"Ik had altijd gedacht dat ik een politieke afrekening zou krijgen. Maar nooit dat die via het Openbaar Ministerie zou komen."
Met die woorden besloot de van corruptie verdachte politicus Jos van Rey dinsdagmiddag een emotioneel betoog, waarin hij de rechtbank in Rotterdam uitlegde hoe zeer de zaak hem heeft geraakt.
Verpletterd
"Als liberaal heb ik altijd gevochten voor de kleine man, tegen de grote overheid", sprak Van Rey. "Nu word ik zelf door die overheid verpletterd." Een half uur lang weidde de oud-wethouder van Roermond uit over wat de Rijksrecherche, het OM en de media hem en zijn familie hebben aangedaan.
Gedrag Rijksrecherche
Net als tijdens eerdere zittingsdagen werd de politicus woest toen hij verhalen ophaalde over het gedrag van de Rijksrecherche. Niet alleen naar hemzelf, maar ook naar familie en getuigen. En over het OM, dat volgens Van Rey doelbewust probeert zijn leven zoveel mogelijk te ontregelen. "Je moet heel sterk in je schoenen staan, wil je daar tegen kunnen. Ik slaap slecht. Mijn vrouw is na 10 jaar weer gaan roken. Ik kan me voorstellen dat mensen er een einde aan maken."
De kleinkinderen van Van Rey durven na de inval niet meer te logeren bij hun grootvader. "Bang dat er weer zo'n doorzoeking komt", zegt hij. Een kleindochter heeft sinds de inval zelfs professionele hulp.
Omkoping
Het beladen verhaal van de aangeklaagde volgde op een dag waarop eerder nog de beschuldiging van omkoping door bouwfirma Meulen Bouw op de agenda stond, net als de fiscale gang van zaken rond Liba BV, het campagnebedrijf van de kinderen-Van Rey. Daarmee kwam een einde aan de behandeling van de feiten in de zaak-Van Rey.
Op 10 mei wordt de rechtszaak hervat, dan begint het OM aan het requisitoir.
Lees hier meer berichten over het proces-Van Rey.