De Justitiële Jeugdinrichting Het Keerpunt in Cadier en Keer sluit in 2020.
Dat schrijft minister van rechtsbescherming Sander Dekker vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Met de sluiting staan ruim 100 banen op de tocht, zegt Ben Dolmans. Hij is de directeur van Het Keerpunt.
Overcapaciteit
Aanleiding voor de sluiting is volgens de minister overcapaciteit, die jaarlijks veel geld kost. In zijn brief schrijft Dekker dat er momenteel 753 plaatsen in Nederlandse jeugdgevangenissen zijn, maar dat uit ramingen blijkt dat er 358 plekken nodig zijn vanaf 2024. Cadier en Keer telt 72 plaatsen. Daarvan zijn er volgens de brief van de minister momenteel 44 in gebruik.
Schrijnend
Dolmans noemt het besluit zeer schrijnend. "Vooral omdat we kwalitatief tot de beste instellingen van Nederland behoren." Met de sluiting verdwijnt veel expertise uit Limburg, zegt de directeur. De jeugdgevangenis in Cadier en Keer is de enige in Limburg.
Eerdere dreiging
In het verleden dreigde al vaker sluiting van de enige justitiële jeugdinrichting in Limburg. In 2014 besloot het ministerie van justitie niettemin om Via Het Keerpunt open te houden. Minister Dekker beslist nu alsnog anders.