Na bedreigingen vanwege haar getuigenis over extremisme bij moskee Al-Houda in Geleen, heeft Hajer Harzi aangifte gedaan.
Dat zei de Geleense donderdagavond bij talkshow Op1.
Kogel
De bedreigingen kwamen binnen via haar dochter, vertelde ze. Die kreeg filmpjes toegestuurd met opmerkingen als 'een kogel is zo besteld.' Ook werd de moslima uitgemaakt voor jood en ongelovige, en kreeg ze via social media allerlei verwensingen over zich heen.
Salafisme
Hajer Harzi getuigde woensdag samen met Abdallah Laaouej bij de parlementaire onderzoekscommissie over extremisme en buitenlandse geldstromen bij moskeeën in Nederland. De Geleners verklaarden dat de Al Houda-moskee met geld uit Saoedi Arabië het salafisme propageert, en dat gematigde moslims daar worden geïntimideerd.
Vanwege de extreme standpunten bij de moskee hebben ze met Al-Houna gebroken en zijn ze een eigen gebedshuis begonnen.
Lees ook: 'Al-Houda moskee Geleen broeinest voor salafisten'
Burgemeester
Burgemeester Sjraar Cox van Sittard-Geleen zegt dat het al langer bekend is dat er bedreigingen volgen zodra er kritiek wordt geuit op Al-Houda. Hij zegt dat de gemeente contact zoekt met de getuigen om te zien of hij iets voor ze kan betekenen.
Lees ook: 'Bedreigingen getuigen onacceptabel'
Onderzoek
Twee weken lang houdt de Tweede Kamer hoorzittingen over extremisme en salafisme in Nederland. Behalve de omstreden moskee in Geleen worden ook andere moskeeën onder de loep genomen.
Hajer Harzi getuigde gisteren voor de parlementaire commissie over de wantoestanden in haar moskee. Sindsdien worden zij en haar gezin hevig bedreigd. 'Naar mijn kind sturen ze: een kogel is zo besteld.' #Op1 pic.twitter.com/l4a7NHNoc3
— Op1 (@op1npo) February 13, 2020