Gekke Maondaag in Velden vindt volgend jaar niet in januari plaats, maar eind mei. De coronapandemie gooit wederom roet in het eten.
Dat maakt Gekke Maondaagsvereiniging De Wuilus dinsdag bekend.
Onzekerheid
Het coronavirus en de regels die in de toekomst gaan gelden, zorgen voor veel onduidelijkheid. "Het blijft allemaal met onzekerheid omgeven. En daarin hebben we wederom verstandige keuzes moeten maken. Onze belangrijkste weken in januari zijn in geheel verzet", verklaart De Wuilus.
Andere festiviteiten
Ook de rest van het programma is opgeschoven. Het Gardefestival gaat van 2 januari naar 6 maart. Het Prinsenbal wat op 8 januari stond gepland, wordt verzet naar 14 mei. Tenslotte worden Gekke Maondaag en Brokke Dinsdag 30 en 31 mei gevierd. "Met optocht en alles wat er bij hoort. We hebben grote hoop op de boosterprik die dan al helemaal rond is. Daarnaast hopen we dat het virus bij betere temperaturen banger wordt. Maar het blijft koffiedik kijken", legt voorzitter Harold Hafmans van De Wuilus uit.
In 2021 ook geen Gekke Maondaag
Dit jaar konden de carnavalsactiviteiten ook niet doorgaan vanwege het coronavirus. Via YouTube werd Gekke Maondaag gevierd. "We willen onze traditie niet nog eens stil leggen", stelt Hafmans.
Lees ook: Coronaproof vastelaovend: Gekke Maondaag gaat online door