Laura Hoogeveen gaat niet naar de Wereldruiterspelen. Quibus, het paard waarmee de amazone in Tryon aan de eventing zou deelnemen, is geblesseerd en niet tijdig hersteld om in Amerika aan de start te verschijnen.
De 23-jarige amazone uit Weert werd twee weken door bondscoach Bettina Hoy tot haar verrassing geselecteerd voor het Nederlandse team. Die verrassing is omgeslagen in teleurstelling.
Hoefijzer
Quibus maakte op weg naar de training in de trailer een misstap, trok daarbij een hoefijzer van zijn voet en raakte ook een stukje van zijn hoef kwijt. Hij heeft inmiddels weer een nieuw hoefijzer onder, maar deelname aan het zware eventing parcours zou uitermate pijnlijk zijn voor het 11-jarige paard.
Training
"Volgende week hoop ik weer met Quibus te kunnen gaan rijden en daarna weer rustig de training op te kunnen pakken", vertelt Hoogeveen tegen L1. Ze hoopt in oktober met Quibus in Boekelo te kunnen starten en volgend jaar op het Europees kampioenschap van de partij te kunnen zijn. Daarna lonken de Olympische Spelen in Tokio.
De Weerter amazone is in elk geval blij dat Quibus geen zware blessure heeft opgelopen en binnenkort weer de oude is.