In Brunssum worden vrijdag twee gedenkstenen onthuld als eerbetoon aan de onderduikgezinnen in de Tweede Wereldoorlog.
Tijdens de Duitse bezetting tussen 1940 en 1944 boden veel gezinnen in Brunssum onderdak boden aan joodse kinderen.
Vijf stenen
Meer dan 100 kinderen overleefden de oorlog dankzij deze pleeggezinnen. De ondergedoken kinderen kwamen vaak uit het westen van het land. In totaal komen er vijf gedenkstenen verspreid door heel Brunssum. De eerste twee worden onthuld aan de Venweg en de Kerkstraat. De overige drie stenen volgen in het voorjaar van 2017.
Baby
Jack Aldewereld kwam als baby van zes maanden terecht in een Brunssums pleeggezin. Hij legt uit dat de gedenkstenen uit dankbaarheid neergezet worden in de buurten waar de onderduikertjes terecht kwamen.
Gevaar voor eigen leven
De onthullingen vrijdag zijn voor Aldewereld dan ook heel belangrijk. "Dit betekent voor mij heel veel. Dit is meer dan een dankjewel voor de mensen die in de oorlog hun huizen en zeker hun harten hebben opengesteld voor mensen die zij niet konden. Die hebben ze liefdevol opgenomen. Met gevaar voor eigen leven, dat wil wat zeggen", zegt Aldewereld.