Tom Dumoulin heeft vrijdag een groot deel van de Koninginnenrit virtueel in de roze trui gereden. Uiteindelijk was Chris Froome toch te sterk voor de Maastrichtenaar.
Klassementsleider Simon Yates kwam al vroeg in de problemen in de negentiende etappe van de Ronde van Italië. Tom Dumoulin deed vooraan mee en reed lange tijd virtueel in de roze trui.
Spannende strijd
Froome, die een solo van zo'n 80 kilometer reed, wist zo'n 30 kilometer voor de finish virtueel de roze trui te pakken. Daarna werd het een spannende strijd tussen Limburgse renner van Team Sunweb en de Brit van Team Sky.
Lees ook: Tom Dumoulin: 'Ik kan niet anders dan tevreden zijn'
Voorsprong
Uiteindelijk trok Froome aan het langste eind en pakte hij de roze trui van Yates. De Brit won daarnaast ook nog de ritzege. Dumoulin kwam als vijfde over de finish. Froome heeft nu als klassementsleider een voorsprong van 40 seconden op Dumoulin.
Dumoulin kondigde al aan dat het "de komende twee dagen oorlog gaat worden." Dit bleek vrijdag tijdens de Koninginnenrit van 184 kilometer.
Lees ook: Teruglezen: Spannende strijd Dumoulin en Froome om roze trui
Zaterdag staat nog een zware bergetappe op het programma. Zondag is de laatste rit naar Rome.