Maastricht Aachen Airport verwelkomde fors meer passagiers in het vierde kwartaal van vorig jaar. Ook werd er flink meer vracht verwerkt.
In de laatste drie maanden van het afgelopen jaar reisden 45.000 passagiers via de luchthaven in Beek. Dat is een stijging van maar liefst 74,5 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maandag in de Kwartaalmonitor Luchtvaart.
Meer passagiers
Ook landelijk is nog steeds een groei van het aantal passagiersaantallen te zien. In het vierde kwartaal van 2018 vlogen 18,8 miljoen reizigers van en naar Nederland. Dat is een stijging van 4,1 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Via Rotterdam en Groningen vlogen respectievelijk 12 procent en 19 procent meer mensen. Schiphol vervoerde 17 miljoen passagiers, wat een groei van 3,5 procent betekende.
Vrachtvervoer
De totale hoeveelheid verwerkte vracht steeg op Nederlandse luchthavens in het vierde kwartaal met 0,5 procent tot 475.000 ton. Deze groei is geheel voor rekening van de luchthaven van Maastricht. Op Schiphol daalde het vrachtvolume met 1,2 procent, terwijl op MAA de overslag steeg met 23,9 procent tot bijna 41.000 ton.
Lesvluchten
Het aantal lesvluchten steeg landelijk voor het eerst sinds 2009 weer. De meeste lessen waren op de kleine vliegvelden (vooral Lelystad), waar het lesverkeer goed was voor ongeveer de helft van alle starts en landelingen op deze luchthavens. In vergelijking met 2009 is het aantal vlieglessen in 2018 het meest afgenomen op Maastricht Aachen Airport. In 2009 vonden hier nog 31.000 vliegbewegingen plaats binnen het lesverkeer, in 2018 waren dat er nog maar 5.000.
Een vliegbeweging is een start of een landing. Als er zowel gestart als geland wordt op een luchthaven, dan geldt dit als twee vliegbewegingen.