Op Maastricht Aachen Airport is in de laatste drie maanden van vorig jaar bijna twee keer zoveel vracht aan- en afgevoerd als in het vierde kwartaal van 2016.
Van oktober tot en met december werd er op de luchthaven in Beek 33.000 ton vracht verscheept, meldt het CBS in de Kwartaalmonitor Luchtvaart. Een jaar eerder was dat nog ruim 17.000 ton.
Grootste groeier
Daarmee is het Limburgse vliegveld veruit de grootste groeier op het gebied van luchtvracht. Dat heeft het vliegveld vooral te danken aan Schiphol, dat bijna aan zijn limiet zit. Daardoor gaan vrachtmaatschappijen op zoek naar andere vliegvelden.
Lees ook: Eerste Emirates-Boeing op Maastricht Airport
Overigens gaat maar een heel klein deel van de luchtvracht in Nederland via Maastricht. In heel Nederland werd de laatste maanden van 2017 ruim 450.000 ton vracht aan- en afgevlogen.
Passagiers
Qua passagiers deed het vliegveld in Beek het eind vorig jaar veel minder goed. Het aantal reizigers dat in die maanden vloog van of naar Maastricht daalde van bijna 28.500 passagiers naar net geen 26.000 passagiers.