Ruim 900.000 kijkers aan de buis gekluisterd voor André Rieu

Zo'n 925.000 mensen zaten woensdagavond aan de buis gekluisterd om een concert van vioolvirtuoos André Rieu op het Vrijthof te kijken.
Dat blijkt uit cijfers van Stichting Kijkonderzoek.
Concertreeks
Woensdagavond trapte de Maastrichtse walsmeester zijn concertreeks af in zijn thuisstad. NPO 1 zond speciaal voor de mensen die er niet bij konden zijn op het Vrijthof een opname van een van zijn concerten uit 2013 uit.
Op de avond dat er niet werd gevoetbald in Rusland scoorde de stehgeiger enorm goed. Enkel het achtuurjournaal (1.288.000) werd beter bekeken.
Druk
Zo’n 150.000 mensen wonen dit jaar de concerten van André Rieu en zijn Johan Strauss Orkest op het Vrijthof bij. Dat zijn er per avond ongeveer 8000 op de stoeltjes op het plein, en nog eens zo’n 3000 op de terrasjes van de omliggende kroegen, restaurants en het Theater aan het Vrijthof.