De drie coalitiepartijen van Eijsden-Margraten hebben het concept-coalitieakkoord klaar. Ook over de beoogde wethouders is duidelijkheid.
De coalitie bestaat uit CDA, VVD en Eijsden Margraten Lokaal (EML).
Bestuursakkoord
De partijen hebben de afgelopen weken het concept-bestuursakkoord opgesteld onder leiding van voormalig lid van de Gedeputeerde Staten Carla Brugman. Bij het akkoord zijn volgens de coalitie ook de andere partijen en 'het maatschappelijk middenveld' betrokken.
De partijen schrijven in een persbericht dat het akkoord focust of vijf thema's. Het gaat om wonen en leefomgeving, leefstijl, dienstverlening, natuur en landschap en duurzaamheid en klimaatverandering.
Definitief akkoord
Naar verwachting wordt het definitieve akkoord in juni gepresenteerd. Daarbij worden ook de wethouders benoemd. De beoogde wethouders zijn Jan Weling (VVD), Chris Piatek en Mark Gerritsen (EML) en Jos Custers en Gerry Jacobs (CDA).