Voedingsmiddelen- en grondstoffenconcern DSM schrapt zo'n 500 banen in Nederland, ongeveer 10% van het personeelsbestand.
Dat werd dinsdagmorgen bekendgemaakt (PDF).
Heerlen en Sittard
Wereldwijd gaat het om 900 tot 1100 banen die tot eind 2017 geschrapt worden. De helft daarvan verdwijnt in Nederland. Het gaat over medewerkers met ondersteunende functies, bijvoorbeeld op het gebied van IT, personeelsmanagement, communicatie en financiële en juridische taken. Vooral op het hoofdkantoor in Heerlen en het landelijk hoofdkantoor in Sittard lijken veel banen verloren te gaan.
Daarnaast gaat het bedrijf ook op de onderzoekscentra efficiënter werken.
Reorganisatie
Drie weken geleden maakte het bedrijf al bekend dat er gereorganiseerd gaat worden. De bekendmaking van de reorganisatie viel samen met de publicatie van de cijfers over het tweede kwartaal van dit jaar. Daaruit bleek dat het bedrijf het in deze periode beter had gedaan dan in dezelfde periode vorig jaar.
Lees ook: DSM gaat reorganiseren, hele bedrijf op de schop
Voeding
Naast de ondersteundende diensten wordt ook gekeken naar mogelijke besparingen bij de afdeling Voeding. Begin november maakt het bedrijf bekend hoeveel banen hier zullen verdwijnen.
Met de reorganisatie wil het bedrijf vanaf 2017 jaarlijks een bedrag van 125 tot 150 miljoen euro besparen.