De geplande drielandentrein van Maastricht via Heerlen naar Aken en Luik wordt voorlopig een éénlandentrein.
De verbinding naar Aken loopt namelijk ook vertraging op, meldt Arriva. Eerder was het doorrijden van de trein naar Luik al uitgesteld, omdat er nog geen akkoord is met België.
Nog geen goedkeuring
Het was de bedoeling dat de trein vanaf volgende week zondag naar Aken zou gaan rijden zodra de nieuwe dienstregeling van vervoerder Arriva ingaat. Maar de officiële goedkeuring van Duitse kant laat langer op zich wachten dan gedacht, laat Arriva weten.
Maandag is duidelijk geworden dat het doorlopen van de hele toelatingsprocedure voor Duitsland niet voor 9 december is afgerond. Daarom kan de trein niet op Duits spoor tot Aken rijden.
Lees ook: Dit betekent de nieuwe OV-dienstregeling voor jou
Tijdelijk met de bus
Als alternatief worden treinreizigers op een deel van het traject tijdelijk met bussen vervoerd. Wanneer er wel goedkeuring komt van Duitse kant, is nog niet exact duidelijk.
'Heel vervelend'
Het vervoersbedrijf zegt het vervelend te vinden 'dat de reizigers nu langer moeten wachten op deze mooie verbinding'. De actie waarbij reizigers op 16 december gratis konden reizen tussen Maastricht en Aken vervalt en wordt later ingehaald.