Het blessurespook blijft door Sittard dolen. Anthony Syhre (23), uitgerekend de verdediger die werd aangetrokken als vervanger van de geblesseerde Fortuna-aanvoerder Wessel Dammers, is zwaar geblesseerd geraakt.
De Duitse mandekker kwam nog geen week geleden naar Sittard om het gat in de defensie te dichten. Hij heeft echter een zware blessure opgelopen op de training van afgelopen vrijdag en is dit seizoen mogelijk niet meer inzetbaar.
Lees ook: Bedrijvig Fortuna verwelkomt Syhre, Vidigal vertrekt
Noodgreep José
Syhre werd op de slotdag van de winterse transfermarkt overgenomen van de Duitse 3. Liga-ploeg Würzburger Kickers. Hij tekende een contract voor 2,5 jaar in Sittard. Verdedigende versterking was zeer welkom, vanwege het wegvallen van Dammers. De captain komt dit seizoen niet meer in actie vanwege kruisbandletsel. Middenvelder José Rodríguez nam tijdelijk de plek van Dammers in, maar dat was een noodgreep.
Defensieve problemen
Het Fortuna-publiek lijkt aan die oplossing te moeten wennen. De komende weken is het sowieso behelpen in de Sittardse defensie, omdat Mica Pinto en Clint Essers beiden geschorst zijn en Kai Heerings niet helemaal fit is. Branislav Ninaj ontbrak tijdens de laatste wedstrijden, vanwege een enkelblessure. "Maar ik verwacht dat Heerings en Ninaj er zondag weer bij zijn", zegt assistent-trainer Kevin Hofland.
Pech voor Djibril
Overigens is er ook een tegenvaller te noteren in de voorhoede: aanvaller Djibril Dianessy (22) moet langer wachten op zijn rentree. De Franse vleugelspeler liep in maart vorig jaar een zware kruisbandblessure op. Hij leek in december terug te keren, maar moet nog even wachten op zijn comeback. Op Instagram laat de Fransman weten dat hij opnieuw onder het mes moet. 'Ik heb een klein probleem met mijn knie, dus ik word weer geopereerd', schrijft hij.