De Partij voor de Dieren (PvdD) wil dat het Limburgs Parlement zich uitspreekt tegen mogelijke schadelijke gevolgen van de vrijhandelsverdragen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten en Canada.
Het provinciebestuur moet zich daar sterk voor maken in zowel Brussel als Den Haag en ook proberen zoveel mogelijk provincies mee te krijgen. Dat staat in een motie die vrijdag wordt ingediend.
Negatief
De onderhandelingen over de vrijhandelsakkoorden bevinden zich in een beslissende fase. Volgens de PvdD dreigen de verdragen negatief uit te pakken voor onder meer milieu, volksgezondheid, dierenwelzijn en arbeidsrechten. Ook zou een nieuw "technocratisch comité" regelgeving kunnen verwerpen, aldus de partij.
Motie
Verder vreest de PvdD dat veel ondernemers in Nederland en Europa negatieve gevolgen ondervinden als gevolg van de toegenomen concurrentie. Daarom vindt de oppositiepartij alleen harmonisering tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten en Canada naar de hoogste normen bespreekbaar.
Vrijdagavond stemt het Limburgs Parlement over de motie.