Met het bekend worden van het routeschema van de Giro d'Italia donderdagmiddag kan het speculeren beginnen over wanneer Tom Dumoulin zijn rentree maakt in een grote ronde.
De Maastrichtenaar heeft eerder al bekendgemaakt dat hij komend seizoen graag de Tour de France en de Olympische Spelen in Tokio wil rijden.
Tijdritten
Maar voor volgend jaar lijkt de uitdaging toch opnieuw in Italië te liggen. Als alle geruchten kloppen zal de Giro d'Italia drie individuele tijdritten tellen, terwijl er in de Tour maar één keer tegen de klok wordt gereden.
Lees ook: Dumoulin wil Tour en Spelen in 2020
Ook zit er tussen de Tour en de Olympische Spelen weinig hersteltijd. Dat is ook al niet ideaal voor een goede prestatie in Tokio.
Bekendmaking
Om 18:00 uur maakt Giro-organisator RCS het routeschema openbaar. Het is al bekend dat de start op 9 mei in Boedapest zal zijn, met een korte tijdrit. Daarna volgen nog twee etappes op Hongaarse bodem.
Dumoulin, de Giro-winnaar van 2017 en erkend tijdrijder, stapt deze winter over van Sunweb naar Jumbo-Visma. Afgelopen seizoen zette de Limburger in op een topprestatie in de Giro, maar dat plan viel in de vierde etappe in duigen door een val.