De grote piek van het aantal opgenomen coronapatiënten in de Limburgse ziekenhuizen moet nog komen, verwacht GGD-infectiearts Christian Hoebe.
"Dat is meer gebaseerd op wiskundige modellen dan op de huidige Limburgse cijfers", vertelt Hoebe van GGD Zuid-Limburg vrijdagavond in L1mburg Centraal.
Geen exponentiële groei
Het hoofd infectieziekte bestrijding van GGD Zuid-Limburg verwacht op basis van de modellen dat de komende maand het maximum aantal wordt bereikt. "Er is groei, maar die neemt af. Het is geen exponentiële groei meer." Vrijdag werd duidelijk dat tot dan toe in de Limburgse ziekenhuizen 911 coronapatiënten liggen of hebben gelegen.
Lees ook: Corona in Limburg: cijfers van 3 april
Ernst epidemie
De GGD richt zich met de cijfers nu meer op het aantal ziekenhuisopnames. "We kijken met name naar de verschillen per dag en wat de trend is." Volgens Hoebe zijn die cijfers stabieler dan bijvoorbeeld de cijfers van het aantal besmettingen. "Het zegt iets over de ernst van de epidemie. Maar het zijn nog steeds cumulatieve cijfers, want een derde van de patiënten die in het ziekenhuis lag, is weer thuis."
Het wordt volgens de infectie-arts de komende tijd erg spannend. "We zien dat de maatregelen werken, in de zin dat we daarmee de curve laten afvlakken. Het moet nog blijken of dat genoeg is."