Het boek De Affaire Noortman over Tefaf-grondlegger en kunstcrimineel Robert Noortman uit Maastricht is woensdag gepresenteerd.
Dat gebeurde in Wessem bij het recherchebureau van privé detective Ben Zuidema. Voormalig onderzoeksjournalist Ron Couwenhoven van De Telegraaf schrijft in het boek over de criminele praktijken van de ereburger van Maastricht.
Duistere kanten
Noortman, jarenlang directeur van Tefaf, overleed in 2007. Jaren na zijn overlijden komen zijn duistere kanten aan het licht. Zo blijkt hij betrokken bij de verdwijning van negen topschilderijen uit zijn eigen galerij, waarvan hij er een heeft verbrand. Met deze zwendel verdiende hij miljoenen aan verzekeringsgeld. Acht stukken werden meer dan twintig jaar later teruggevonden. Daarbij speelde privé detective Zuidema een grote rol.
Verder vertelt het boek ook over een brandkastkrakersbende, waar Noortman in de jaren zestig deel van uitmaakte.
Over twee dagen opent de Tefaf, de jaarlijkse beurs met exclusieve kunst en antiek, in het MECC in Maastricht.
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.