Heerlenaar Kevin Goes is ongewild verwikkeld geraakt in een bizarre rechtszaak rond identiteitsfraude.
Journalist Goes (29), die sinds een jaar in Amsterdam woont, moet volgende week voor de rechter komen omdat iemand anders zich voor hem uitgeeft.
Huurschulden
Hij is gedagvaard door een incassobureau omdat hij een huurschuld van 6000 euro in Amsterdam zou hebben. Eerder kreeg de Heerlenaar al een ander incassobureau achter zich aan, voor een huurachterstand van 13.000 euro in Dordrecht. Dat misverstand kon hij nog met een paar telefoontjes uit de wereld helpen. Maar het Amsterdamse incassobureau gelooft Goes niet en heeft juridische stappen tegen hem ondernomen.
Ook moest Kevin Goes (de echte) zich verweren omdat er er hennepkwekerijen waren gevonden op adressen waar hij zogenaamd stond ingeschreven.
Andere foto
De valse Kevin Goes maakt gebruik van een paspoort op naam van de echte Kevin Goes. Alle gegevens kloppen, behalve de foto en de lengte. De echte Goes is 1,73 meter, terwijl de nep-Goes 1,85 meet.
Ook de foto op het fake-identiteitsbewijs is anders. Dat moet wel, want niemand zou er anders intrappen: de originele Kevin is blank met een baard; de identiteitsdief is een neger met hooguit een stoppelbaardje.
Niet gestolen
Goes heeft geen idee hoe de identiteitsfraude tot stand is gekomen. "Ik zou niet weten hoe hij dat heeft gedaan, want mijn paspoort is niet gestolen. Het is natuurlijk wel bizar dat je moet bewijzen dat jij jezelf bent en dat je niet de andere ‘jij’ bent."