Wolven in Limburg? Volgens bioloog Bram Houben van Ark Natuurontwikkeling is het een kwestie van tijd voordat de dieren ook in Limburg rondlopen.
"Vijftien jaar geleden lachten de mensen ons uit toen wij zeiden dat er ooit weer een wolf zou terugkeren in Nederland. Er zit nu een roedel wolven in het Duitse Nordhorn, nog geen 30 kilometer van de Nederlandse grens (nabij Enschede, red.). Volgens ons komt de wolf eraan."
Langzaam
Maar daar blijft het volgens de bioloog niet bij. Ook de jakhals of lynx ziet Houben wel deze kant op komen. "Jakhalzen zitten in de Balkan en in Oostenrijk. Dat is ook een soort die langzaam onze kant op komt.”
Redenen
Volgens deskundigen zijn er meerdere redenen waarom de exotische dieren ook naar Limburg trekken. Een warmer klimaat, betere bescherming op grond van Europese regels, aanleg van natuur, groene verbindingszones en genoeg voedsel spelen tal van dieren in de kaart, net als de ontvolking van het platteland zoals in delen van Oost-Europa het geval is.
Beweging
Toch blijft het gissen in welke mate de dieren in Limburg gaan opduiken. "In de natuur is alles continu in beweging. Dat geldt ook voor diersoorten."
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.