België blijft nog tot 4 mei op slot dat heeft premier Sophie Wilmès woensdagmiddag aangekondigd.
Een aantal beperkende maatregelen tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus wordt bijgesteld om het dagelijkse leven 'dragelijker' te maken, zei premier Wilmès. Ze deed haar aankondiging na afloop van een vergadering met de Nationale Veiligheidsraad en de leiders van de Belgische deelregeringen.
Tuincentra
Het aangepaste beleid maakt het mogelijk voor de tuincentra en doe-het-zelfzaken om te heropenen. Wilmès waarschuwde dat het 'niet om een versoepeling' van de regels gaat.
Lees ook: Duitsland verlengt coronamaatregelen tot en met 3 mei
Opmerkelijk was dat de premier tijdens haar optreden tegenover de pers alle Belgen op het hart drukte om buitenshuis een mondkapje te dragen. Deze aanbeveling staat haaks op de Nederlandse aanpak. Volgens de RIVM hebben mondkapjes namelijk geen meerwaarde voor burgers op straat.
Festivals afgelast
Alle grote evenementen in België gaan niet door tot 31 augustus. Er zullen de hele zomer bijvoorbeeld geen festivals mogen plaatsvinden. Deze zomer staat onder meer het populaire Rock Werchter van 2 tot 5 juli gepland. Dat kan nu niet doorgaan. "Het nieuws is geen grote verrassing en we begrijpen volledig waarom. Het is de juiste beslissing. Maar toch zijn we er kapot van", laat de organisatie via Facebook weten.
Tickets
Ook Tomorrowland, dat twee weekenden achter elkaar in juli zou plaatsvinden, moet worden geschrapt. De organisatie gaat de 400.000 verkochte tickets overzetten naar volgend jaar, laat een woordvoerder aan de Vlaamse krant De Morgen weten. "Mensen die volgend jaar niet kunnen komen, zullen hun tickets kunnen doorverkopen aan andere gegadigden via een ruilkassa. We vragen wel geduld van onze festivalgangers, we gaan dit niet morgen kunnen opzetten, maar we zorgen voor een oplossing."