Tom Dumoulin is op het Gala van de Flandrien in de prijzen gevallen. Een Belgische krant bekroonde de Maastrichtse wielrenner tot beste internationale wielrenner van het jaar.
Dat meldt Wielerflits.nl. Het Gala van de Flandrien wordt elk jaar door Het Nieuwsblad gehouden. Tijdens deze gelegenheid worden er meerdere trofeeën uitgereikt. De Flandrien-Trofee (beste Belgische wielrenner) ging naar Yves Lampaert.
Opvallend
Dat Tom Dumoulin van de Belgische courant de Internationale Flandrien-Trofee ontvangt, mag als verrassend beschouwd worden. De Maastrichtenaar won weliswaar geen grote ronde, maar beleefde wel een ijzersterk en constant seizoen. Dumoulin eindige zowel in de Giro als in de Tour op de tweede plaats in het eindklassement, boekte ritzeges in de grote ronde van Frankrijk en Italië , scoorde een zilveren plak op het WK tijdrijden en eindigde als vierde in de WK-wegrit.
Deze prestaties heeft de Belgische journalisten uiteindelijk doen overtuigen om Dumoulin te bekronen met deze titel.