Mountainbiker Bas Peters uit Heythuysen heeft zijn derde overwinning in de wintercompetitie binnen.
Peters verscheen in Sittard voor de derde keer aan de start van deze wintercompetitie en ging opnieuw met de bloemen aan de haal.
Niet van start
Kjell van den Boogert uit Middelaar had 42 seconden achterstand op de drievoudig winnaar. Edwin Bakker uit Neerkant stelde vier minuten later zijn derde plek in Sittard zeker. Ike Janssen, die al zeker is van de eindoverwinning bij de mountainbikers, ging in Sittard niet van start.
Over de streep
Bas van der Kooij won de voorlaatste wedstrijd bij de veldrijders. De renner uit Maassluis bereikte een halve minuut eerder dan Niels Verbruggen uit Nuenen de finish. Oud-Montfortenaar Luuk Nissen kwam als derde over de streep. Er verschenen in Sittard maar dertien veldrijders aan de start. Daarna stapten er drie voortijdig af. Pekka Heijnen was al zeker van de eindoverwinning in deze categorie.
Voorsprong
Bij de masters pakte Edwin Raats zijn vijftiende overwinning. De Helmondenaar had op de streep 37 seconden voorsprong op Stefan Ganser uit Stolberg. Arno Bouten uit Blerick volgde op ruim anderhalve minuut.
Niet ingehaald
Jimmy Tielens uit Heusden-Zolder won de wedstrijd bij de masters. Zijn landgenoot Kris de Nef uit Kuringen finishte als tweede vóór Jacques Cox uit Neer. Cox (50+) heeft in het klassement 64 punten voorsprong op Mark Rongen en kan niet meer ingehaald worden.
Marge
Anouk Reen behaalde haar vierde zege in de wintercompetitie. De Eindhovense veldrijdster had 26 seconden voorsprong op Tamara Janssen. De Hoensbroekse Janssen heeft met nog één wedstrijd te rijden een marge van 27 punten op naaste belager Tessa Veen-Backhuijs.