Het asielzoekerscentrum in Venlo gaat op 23 juli dicht.
De gemeente Venlo is wel met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) in overleg of er op termijn ergens anders binnen de gemeentegrenzen een locatie geschikt is voor de vestiging van een nieuw opvangcentrum.
550 asielzoekers
In het huidige opvangcentrum is nu plaats voor ongeveer 550 asielzoekers. Ook voor het personeel wordt een andere plek gezocht.
Vijftien jaar
Het azc werd in 2000 geopend, en is vijftien jaar in gebruik geweest. Daar komt deze zomer een eind aan, omdat dit is afgesproken met de omwonenden.
Afspraken
In 2009 heeft voormalig wethouder de heer Jan Lamers afspraken met de omwonenden van het azc aan de Weselseweg vastgelegd over de sluiting van het azc en de herbestemming van de locatie tot natuur. Deze afspraak is als voorwaarde opgenomen in de bestuursovereenkomst tussen de gemeente.
Nieuwe opvangplekken
Gezien het hoge aantal asielaanvragen in Nederland is het COA nog steeds op zoek naar nieuwe opvangplekken.