De Amstel Gold Race wordt in 2022 een week eerder gereden dan aanvankelijk gepland. Nederlands enige wielerklassieker wisselt van datum met Parijs-Roubaix vanwege de nationale verkiezingen in Frankrijk.
De Amstel Gold Race wordt nu op zondag 10 april verreden. De toerversie verhuist mee: op zaterdag 9 april zullen 15.000 wielerliefhebbers door het Zuid-Limburgse Heuvelland fietsen.
Franse verkiezingen
"Christian Prudhomme (organisator, red.) belde me dat Parijs-Roubaix van de overheid niet op 10 april verreden mocht worden vanwege de Franse verkiezingen en vroeg of we bereid waren van datum te wisselen", zegt Amstel Gold Race-koersdirecteur Leo van Vliet. "In goed overleg hebben we besloten om vanwege deze uitzonderlijke omstandigheden eenmalig van weekend te wisselen."
'Extra weekend met veel overnachtingen'
Dat overleg werd gevoerd met organisator ASO, wielerbond UCI, en de gemeenten Valkenburg aan de Geul en Maastricht. Van Vliet is blij dat 'iedereen bereid is om hieraan mee te werken'. "Zondag 10 april is voor ons ook een prachtige plek in de kalender van de voorjaarsklassiekers. Bijkomend voordeel voor de regio is dat we met de nieuwe datum een week voor het Paasweekend van 16 en 17 april 2022 zitten en de lokale verblijfsaccomodaties een extra weekend hebben met veel overnachtingen."
Na Vlaanderen
De Amstel Gold Race staat op de wielerkalender nu tussen de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix in. Recreanten die zich willen inschrijven voor de toerversie op zaterdag 9 april, kunnen dat vanaf 11 oktober doen, zo laat de organisatie weten.
Dit jaar werd de Amstel Gold Race bij de mannen - met een minimaal verschil - gewonnen door Wout van Aert, bij de vrouwen ging Marianne Vos met de overwinning aan de haal.