De samenwerking tussen De Limburger en L1 in het digitale nieuwsplatform 1Limburg stopt, maar de website en app blijven bestaan. Voor de bezoekers van de nieuwssite verandert er niks.
De krant heeft besloten om te stoppen met de samenwerking, omdat deze niet meer past in de huidige digitale strategie van de krant.
Digitaal
"Als hoofdredacteur moet je sturen op ontwikkeling. Dit is van oudsher één echte krantenredactie. Maar de lezer gaat van print naar digitaal, óók in de provincie. Dus moeten we de lezer volgen", zegt hoofdredacteur Roy op het Veld in een interview met Villamedia.
Cruciaal
Marc Vangeel, algemeen directeur van MGL, zegt in een persbericht: "We zijn er trots op wat me samen met L1 hebben neergezet. Maar voor de digitale toekomst van De Limburger is het cruciaal dat we onze eigen digitale platformen in hoog tempo verder ontwikkelen. Daarom hebben we besloten uit 1Limburg te stappen."
11 miljoen bezoeken
1Limburg is in ruim twee jaar tijd uitgegroeid tot een van de best bekeken regionale nieuwssites van Nederland, met inmiddels meer dan 11 miljoen bezoeken per maand via website en app. De app is meer dan 200.000 keer gedownload. L1 had de samenwerking graag voortgezet, juist nu de provinciale overheid publiek-privaat samenwerken in de media stimuleert.
'Succesvol voorbeeld'
Rob Stevens, algemeen directeur van L1: "Samenwerking past bij de huidige tijd en daar wordt op de eerste plaats de consument beter van. Je ziet dan ook steeds vaker dat media inhoud delen. 1Limburg is een succesvol voorbeeld. 1Limburg heeft de ambitie om de best bekeken nieuwssite van Limburg te blijven."
De redactie van 1Limburg blijft ook na het afhaken van De Limburger op volle sterkte. Dat betekent dat er voor de bezoekers van de nieuwssite niks verandert: op 1limburg.nl vind je het belangrijkste nieuws uit Limburg als eerste.
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.